Klokken Geref. Kerk Puttershoek gestolen

De gereformeerde kerk PuttershoekMaasdam aan de Rembrandtstraat in Puttershoek moet het de komende tijd met minder kerkklokken zien te stellen. In de vroege zondagochtend van 5 februari 2023 zijn namelijk twee van de drie kerkklokken gestolen!

De gereformeerde kerk te Puttershoek. Hier hangen de klokken nog op hun plaats…

Koster Van Oudheusden vindt de diefstal van de kerkklokken maar bizar, want ‘die neem je echt niet zomaar mee’. Volgens hem is de diefstal waargenomen door een wakkere buurtbewoner: ‘Deze zag hoe iemand door middel van een ladder de toren in klom en de klokken uit de toren losmaakte. Ze waren volgens de waarnemer pardoes  naar beneden gegooid en vervolgens in een klaar staand busje geladen. “Onze kerkklokken zijn verschrikkelijk zwaar. Ik begrijp niet waarom iemand zoiets doet. Het is werkelijk te belachelijk voor woorden’’, aldus de koster. Dat zal allemaal wel, maar ondertussen zijn de luidklokken wel verdwenen. Benieuwd of ze ooit nog terugkomen…

Twee van de drie klokken zijn verdwenen… (foto: Nieuws op Beeld, vlogger Gerrit te Puttershoek).

Eventuele getuigen worden opgeroepen zich te melden, ook als ze in het bezit zijn van camerabeelden van de diefstal.